wielka-sobota-2019.jpg

Tegorocznym spotkaniem we wspólnocie parafialnej wprowadzającym w uroczystość odpustową będzie Koncert Uwielbienia, który poprowadzi znany chrześcijański zespół muzyczny „Gsus Project”. Rozpocznie się on w sobotę 22 VI po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 1915 w kościele.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wakacyjną dla dzieci i młodzieży przygotowaną przez Sanktuarium JP2 w Krakowie.Każdy z wyjazdów prowadzi jeden duszpasterzy i organizowany jest zgodnie z wszystkimi zasadami bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży. Tegoroczne to połączenie wypoczynku, dobrej zabawy, odkrywania pasji z formacją i warsztatami edukacyjnymi.

Wspólnota Żywego Różańca działająca przy naszej parafii serdecznie zaprasza parafian w każdym wieku do wstąpienia w szeregi członków róż różańcowych

W każdym z sześciu objawień fatimskich w 1917 r. powtarza się prośba Maryi o modlitwę różańcową. A czy my dziś pamiętamy o tej prośbie Maryi?

Wspólnota Żywego Różańca działająca przy naszej parafii serdecznie zaprasza parafian w każdym wieku do wstąpienia w szeregi członków róż różańcowych.

Kochani

 

Świat dziś tak bardzo potrzebuje modlitewnego wsparcia. Zbliżają się wakacje, jest to czas urlopów, wakacji, wyjazdów i wypoczynku. Będziemy podróżować, zwiedzać. Na wakacyjnych szlakach będziemy spotykać innych ludzi. Może jest to czas na nasze świadectwo wiary. Zabierzmy na czas wypoczynku z sobą różaniec. Odmawiajmy go, w górach, nad morzem, jeziorem, w lesie, zachęcajmy innych do jego odmawiania. Powierzmy Maryi nasze troski, zawierzmy się jej opiece. Wstąpmy do jej szkoły, bo różaniec to ratunek dla Polski i świata.

Czas lata to także dobry okres, na to by czynnie włączyć się w życie naszej parafialnej wspólnoty, oraz złożyć Jezusowi i Jego Matce szczególny dar. Dar swojej obecności we wspólnocie Żywego Różańca, dar modlitwy i kontemplacji Bożych Tajemnic. Modlitwa różańcowa to „prawdziwa drabina do nieba”, i skuteczna broń w walce z szatanem. Systematyczności tej modlitwy uczy przynależność do wspólnoty Żywego Różańca, gdzie codziennie przez cały miesiąc każdy członek wspólnoty odmawia i rozważa jedną wyznaczoną przez zelatora danej Róży tajemnicę różańca.

 

Jeżeli chcecie:

  • doskonalić Waszą relację,
  • poznawać sposoby skutecznej komunikacji,
  • poprawić kontakt z teściami i z dziećmi

to te spotkania są DLA WAS!

Duszpasterstwo Ludzi Pracy zaprasza do klasztoru OO. Karmelitów Czernej wszystkich wiernych, a szczególnie byłych lub obecnych pracowników kombinatu huty /Sendzimira dzisiaj MITALL/ uczestników tzw. Mszy św. czwartkowych w Mistrzejowicach oraz sympatyków ruchu społecznego SOLIDARNOŚĆ do udziału w pielgrzymce i Mszy św. odprawianej w przyszłą niedzielę 20 stycznia 2019 r. w intencji Ojczyzny.

Zapisy  w  zakrystii. Wyjazd w przyszła niedziele o godz. 9.15  z parkingu przy kościele.

 

 Zwyczajem lat ubiegłych kontynuujemy zimowe wyjazdy młodzieży. W tym roku wspólnie z Sanktuarium JP2 w Krakowie udajemy się do Rajczy.

Termin wyjazdu 22-27 stycznia 2019r. 

 Karty zgłoszeń będą dostępne u ks. Jarka w parafii lub elektronicznie u ks. Darka.

Wyjazd autokarem 22 stycznia,  wtorek godz. 9:00 spod kościoła.

 

Samolotowa pielgrzymka do GRECJI

Szlakiem św. Pawła Apostoła

 

pielgrzymka grecja

TERMIN: 30.05-06.06.2019r.                CENA 3290 zł/os

 

Do rąk parafian oddajemy październikowe wydanie „Ave!”, a w nim:

  • rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową
  • O powołaniu i kapłaństwie - rozmowa z ks. Jarosławem Chlebdą i ks. Krzysztofem Krawczykiem, naszymi nowym wikariuszami.
  • Ważne dla młodzieży – Oaza oraz zespół „Bliżej Nieba” mówią o sobie.

 

Rok 2018 to rok szczególny. W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej ojczyźnie w związku z tą rocznicą jest wiele różnych inicjatyw i uroczystości. My jako parafialna wspólnota Żywego Różańca też podjęliśmy inicjatywę aby w tym jubileuszowym roku złożyć Matce Bożej naszej Pani i Królowej szczególny dar wotum. Podjęliśmy inicjatywę utworzenia nowych róż różańcowych, jako votum Matce Bożej Królowej Polski.

Tworzymy 23 różę pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Pokoju, gdzie brakuje jeszcze kilkanaście osób. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w łańcuch różańcowy tworzących się Róż. Bardzo zapraszamy wszystkich, którym ta modlitwa jest bliska, a do tej pory nie są we wspólnocie, aby dołączyli do tych i kolejnych róż. Otoczmy wieńcem modlitwy różańcowych Róż naszą parafię, nasze rodziny, naszych bliskich. Otoczmy modlitwą nasze dzieci i wnuki, a także tych, którzy przeżywają kryzys wiary, aby Maryja przyprowadziła ich do Jezusa.

 

Wszelka formacja chrześcijańska rodzi się poprzez życie Słowem Boga. Ono jest u jej początku, ale także Ono ją inspiruje, kształtuje, ubogaca i wskazuje drogę dalszego rozwoju.

 

Serdecznie zapraszamy na IX Rodzinny Festyn Parafialny . W tym roku w nowym miejscu  i w nowej oprawie. Przygotowujemy wiele atrakcji. M. in.: ogród nauki,  pokazy strażackie, dmuchany zamek,  pokaz talentów, grę rodzinną występy, zabawy i oczywiście poczęstunek.

 

 

Zapraszamy na II Parafialny Turniej piłki nożnej, który odbędzie się w dniu 23. 06.2018r. w pierwszej połowie dnia.

Zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio w nadchodzący piątek 25 maja 2018 na Mszę Św. o godz. 18:30.

 Oaza młodzieżowa działająca w naszej parafii zaprasza młodych na wakacyjny obóz w góry.

Wyjazd w sobotę 18 sierpnia 2018r. o 8:00 autokarem spod kościoła.

 

Serdecznie zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu Jedność małżeńska a finanse, które odbędzie się 15 kwietnia 2018 o godz. 15. Planowany czas to ok. 2 godziny.

Wstęp wolny!

W czasie spotkania będzie zapewniona opieka dla dzieci.

 

Oaza młodzieżowa naszej Parafii i Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej zapraszają młodzież do włączenia się w akcję „2000 skarpet” Celem inicjatywy jest zebranie skarpet, które trafią do bezdomnych Krakowa przez ręce osób na co dzień z nimi pracujących: Albertynki i Albertyni, Dzieło ojca Pio, Caritas, Sant’Egido, Zupa na Plantach.