wnetrze2010_2.jpg

 Zwyczajem lat ubiegłych kontynuujemy zimowe wyjazdy młodzieży. W tym roku wspólnie z Sanktuarium JP2 w Krakowie udajemy się do Rajczy.

Termin wyjazdu 22-27 stycznia 2019r. 

Karty zgłoszeń będą dostępne u ks. Jarka w parafii lub elektronicznie u ks. Darka.

 

Szczegóły poniżej.

 

 

Samolotowa pielgrzymka do GRECJI

Szlakiem św. Pawła Apostoła

 

pielgrzymka grecja

TERMIN: 30.05-06.06.2019r.                CENA 3290 zł/os

Rok 2018 to rok szczególny. W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej ojczyźnie w związku z tą rocznicą jest wiele różnych inicjatyw i uroczystości. My jako parafialna wspólnota Żywego Różańca też podjęliśmy inicjatywę aby w tym jubileuszowym roku złożyć Matce Bożej naszej Pani i Królowej szczególny dar wotum. Podjęliśmy inicjatywę utworzenia nowych róż różańcowych, jako votum Matce Bożej Królowej Polski.

Tworzymy 23 różę pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Pokoju, gdzie brakuje jeszcze kilkanaście osób. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w łańcuch różańcowy tworzących się Róż. Bardzo zapraszamy wszystkich, którym ta modlitwa jest bliska, a do tej pory nie są we wspólnocie, aby dołączyli do tych i kolejnych róż. Otoczmy wieńcem modlitwy różańcowych Róż naszą parafię, nasze rodziny, naszych bliskich. Otoczmy modlitwą nasze dzieci i wnuki, a także tych, którzy przeżywają kryzys wiary, aby Maryja przyprowadziła ich do Jezusa.

 

Do rąk parafian oddajemy październikowe wydanie „Ave!”, a w nim:

  • rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową
  • O powołaniu i kapłaństwie - rozmowa z ks. Jarosławem Chlebdą i ks. Krzysztofem Krawczykiem, naszymi nowym wikariuszami.
  • Ważne dla młodzieży – Oaza oraz zespół „Bliżej Nieba” mówią o sobie.

 

 

Wszelka formacja chrześcijańska rodzi się poprzez życie Słowem Boga. Ono jest u jej początku, ale także Ono ją inspiruje, kształtuje, ubogaca i wskazuje drogę dalszego rozwoju.

 

Serdecznie zapraszamy na IX Rodzinny Festyn Parafialny . W tym roku w nowym miejscu  i w nowej oprawie. Przygotowujemy wiele atrakcji. M. in.: ogród nauki,  pokazy strażackie, dmuchany zamek,  pokaz talentów, grę rodzinną występy, zabawy i oczywiście poczęstunek.

 

 

Zapraszamy na II Parafialny Turniej piłki nożnej, który odbędzie się w dniu 23. 06.2018r. w pierwszej połowie dnia.

Zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio w nadchodzący piątek 25 maja 2018 na Mszę Św. o godz. 18:30.

 Oaza młodzieżowa działająca w naszej parafii zaprasza młodych na wakacyjny obóz w góry.

Wyjazd w sobotę 18 sierpnia 2018r. o 8:00 autokarem spod kościoła.

 

Serdecznie zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu Jedność małżeńska a finanse, które odbędzie się 15 kwietnia 2018 o godz. 15. Planowany czas to ok. 2 godziny.

Wstęp wolny!

W czasie spotkania będzie zapewniona opieka dla dzieci.

 

Oaza młodzieżowa naszej Parafii i Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej zapraszają młodzież do włączenia się w akcję „2000 skarpet” Celem inicjatywy jest zebranie skarpet, które trafią do bezdomnych Krakowa przez ręce osób na co dzień z nimi pracujących: Albertynki i Albertyni, Dzieło ojca Pio, Caritas, Sant’Egido, Zupa na Plantach.

 

 

Wyjazd młodzieży na Ferie do Piwnicznej w poniedziałek 19 lutego. Zbiórka o 10:00 na Peronie I Stacji PKP Kraków Główny lub o 9:00 przy kościele(następnie tramwajem do centrum). Pod ręką mamy ważne legitymacje szkolne.

 

 

Serdecznie zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu Jedność małżeńska a finanse, które odbędzie się 4 lutego 2018 o godz. 15. Planowany czas to ok. 2 godziny.

Wstęp wolny!

W czasie spotkania będzie zapewniona opieka dla dzieci.

 Jeżeli umiesz śpiewać, tańczyć, grać na instrumencie?

Jeżeli nie obca ci jest akrobatyka czy żonglerka?

Jeżeli wiesz jak rozśmieszyć lub zaskoczyć widownię?

Weź udział w konkursie!

 Zapraszamy Scholistki z Rodzinami na konkurs "Mam Talent Show" i Bal Andrzejkowy, który odbędzie się w sobotę 18 listopada o 16:00 w sali gimnastycznej SP 89 przy os. Piastów 34a.

 

Najbliższe spotkanie Grupy Ojca Pio już 24 listopada 2017 o godz. 17:45.

Wywiad z Bogusławem Piechutą OFMCap

Z Bogusławem Piechutą OFMCap rozmawia Jacek Siepsiak SJ

Kim dla Ojca jest Ojciec Pio?

Ojciec Pio to wielki mistyk, ale jego życie tak naprawdę każe inaczej spojrzeć na ogólnie przyjętą koncepcję mistyki. Uważa się bowiem, że mistyk trwa zjednoczony z Bogiem w takiej bliskości, że w ogóle nie postrzega wokół siebie ludzi. Ojciec Pio potrafił dokonać czegoś niesamowitego: był blisko Boga, a jednocześnie trwał blisko człowieka jak sam Bóg. Swoją świętością wchodził w życie ludzi i nadal wchodzi. Dzięki modlitwie za jego wstawiennictwem wielu doznało łaski uzdrowienia duchowego i fizycznego. To prawdziwa armia ludzi. Wielu z nich powtarza, że jeśli ktoś dostanie się w ręce Ojca Pio, to już od niego nie odejdzie. Ojciec Pio „działa”.