5.jpg

Pielgrzymka do Włoch

pielgrzymka wlochy

TERMIN: 4-13 czerwca 2018r.                CENA 2390 zł/os

 WENECJA – LORETO – MANOPPELLO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN ANGELO - NEAPOL – POMPEJE – CAPRI – MONTE CASSINO – WATYKAN – RZYM – SANTA MARIA DEGLI ANGELI – ASYŻ

Dzień 1: WYJAZD Z POLSKI (04.06 poniedziałek)

O ustalonej godzinie (około 4:00) spotykamy się na Mszy św. rozpoczynającej pielgrzymkę, po niej pakowanie  bagaży i wyjazd w kierunku granicy polsko–czeskiej. Przejazd autokarem przez Czechy, Austrię w kierunku Włoch. Wieczorem przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 2: WENECJA, LORETO (05.06 wtorek)

Rano po wczesnym śniadaniu przejedziemy do Wenecji - jej zwiedzanie rozpoczniemy od przejażdżki tramwajem wodnym. Zobaczymy Plac św. Marka, Campanillę, Bazylikę św. Marka, Most Westchnień, Pałac Dożów, dzielnicę Rialto ze słynnym mostem Rialto. W godzinach popołudniowych przyjedziemy do Loreto – do Sanktuarium św. Domku – według tradycji – domku, który był doczesnym mieszkaniem Najświętszej Marii Panny. Zobaczymy miejsce Zwiastowania oraz powstania Litanii Loretańskiej. Wieczorem przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 3: MANOPPELLO, SAN GIOVANNI ROTONDO (06.06 środa)

Rano, po śniadaniu przejazd do Sanktuarium w Manoppello w Abruzji. Tam od 500 lat w małym kościele Kapucynów czczona jest niezwykła relikwia – płótno znane jako „Chusta św. Weroniki”. Msza św. Następnie  udamy się San Giovanni Rotondo - Sanktuarium św. Ojca Pio. Zobaczymy Kościół Antyczny, gdzie Święty otrzymał stygmaty, Bazylikę MB Łaskawej oraz nowe Sanktuarium, gdzie we wspaniałej kaplicy ozdobionej mozaikami ojca Ivana Rupnika znajduje się Jego grób. Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 4: MONTE SAN ANGELO, NEAPOL, POMPEJE (07.06 czwartek)

Rano, po wczesnym śniadaniu przejedziemy do Monte San Angelo – Sanktuarium Św. Michała Archanioła, a następnie do Neapolu - niepisanej stolicy południa Italii. Spacer zaczniemy od starówki miasta, które zostało założone przez Greków i ukochane przez Rzymian. Na zakończenie objazd panoramiczny jedną z najpiękniejszych promenad Neapolu obok Castel dell’Ovo i Borgo Marinaro. Po południu przejazd do Pompei – miasta, które zostało zniszczone w 79 roku n.e. przez erupcję Wezuwiusza - zwiedzimy Bazylikę Różańcową. Wieczorem przejazd  do hotelu ok Neapolu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 5: CAPRI (08.06  piątek)

Rano, po śniadaniu całodzienna wycieczka - rejs statkiem na najpiękniejszą wyspę morza Tyreńskiego – Capri, gdzie łagodny, śródziemnomorski klimat i wspaniałe widoki zapewniają wiele wrażeń i są największą turystyczną atrakcją. O wyspie głośno było już w starożytności. Cesarz Tyberiusz przeniósł się tutaj na stałe. Wybudował pałac i wiele rezydencji. Po przypłynięciu do portu Marina Grande przejedziemy kolejką do miasta. Spacer uroczymi uliczkami. Powrót do portu. Msza Św. w kościele San Stefano. Czas wolny na odpoczynek. Wieczorem przyjazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 6:  MONTE CASSINO (09.06 sobota)

Po śniadaniu wyjazd na Monte Cassino. W programie Klasztor benedyktyński, ostatni założony przez św. Benedykta, gdzie znajduje się Jego grób oraz Cmentarz Żołnierzy Polskich. Wieczorem przejazd do hotelu okolice Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 7: WATYKAN, RZYM (10.06 niedziela)

Rano śniadanie, następnie udamy się do Rzymu. Dzień w Wiecznym Mieście zaczniemy od nawiedzenie bazyliki św. Pawła za Murami. Następnie spotkanie z Ojcem Świętym w Watykanie podczas modlitwy Anioł Pański (w zależności czy papież będzie w Watykanie). Po południu zobaczymy bazylikę św. Jana na Lateranie oraz Bazylikę św. Marii Większej. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 8:  WATYKAN, RZYM (11.06 poniedziałek)

Po śniadaniu przejazd do Watykanu. Nawiedzenie Bazyliki  św. Piotra. Msza św. przy grobie św. Jana Pawła II. Następnie udamy się na spacer po  barokowej części miasta. Przejdziemy pod słynną fontannę Di Trevi i na Plac Hiszpański. Po południu przejazd do hotelu w Asyżu. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 9: Asyż, Santa Maria degli Angeli (12.06 wtorek)

Rano, po śniadaniu zwiedzanie Asyżu. Zwiedzanie miasta zaczniemy od bazyliki św. Klary, następnie przejście historycznym centrum miasta. Zobaczymy miejsca związane ze św. Franciszkiem. Na zakończenie pobytu w Asyżu nawiedzimy bazylikę św. Franciszka. Następnie przejedziemy do bazyliki Santa Maria degli Angeli, która jest relikwiarzem małego kościółka Porzjunkuli, w pobliżu którego zmarł św. Franciszek. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

 

Dzień 10: Przejazd do Polski (13.06 środa)

Rano po śniadaniu wyjazd do Polski. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

 

Cena: 2 390 zł / os.

 

CENA ZAWIERA:

 • Przejazd autokarem (klimatyzacja, barek – płatny we własnym zakresie, video, wc, rozkładane fotele);
 • 9 noclegów w hotelach 3*** (Pokoje 2 osobowe z łazienkami, możliwość pokoi 3 - osobowych);
 • Wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji;
 • Ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN), choroby przewlekłe i nowotworowe;
 • Opieka polskojęzycznego pilota;
 • Codzienna Msza św.;
 • Podatek VAT

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, ewentualnych przejazdów komunikacją miejską, wjazdów do miast, słuchawek, taks turystycznych, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - ok. 130 euro/os. Na koniec pielgrzymki pilot rozlicza się z organizatorem grupy;
 • napoi do obiadokolacji;
 • dodatkowego ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (3,9%);
 • wydatków własnych;
 • dopłaty do pokoju 1 - osobowego;
 • świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Wpłata przy zapisie 500 zł/os.

Zapisy – Ks. dr Marek Wrężel – proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie - Mistrzejowicach. 31-621 Kraków, os. Bohaterów Września 33. Tel - 012 645 07 29 lub w zakrystii kościoła.

 

ORGANIZATOR:

orlando travel

Biuro Podróży „ORLANDO TRAVEL” Sp. z o.o.
32-050 Skawina, ul. Ks. J. Popiełuszki 2D
Tel./Fax 12 276 24 39 wew. 23
Tel kom. +48 791 992 802
www.orlando.com.pl, www.pielgrzymki.pl

B.P. „ORLANDO TRAVEL” ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.