5.jpg

Samolotowa pielgrzymka do GRECJI

Szlakiem św. Pawła Apostoła

 

pielgrzymka grecja

TERMIN: 30.05-06.06.2019r.                CENA 3290 zł/os

ATENY - DELFY - METEORY - ATOS - KAVALA - FILIPPI - SALONIKI - WERIA - RIWIERA OLIMPIJSKA - TERMOPILE - ATENY - KORYNT

Dzień 1: WYLOT Z KRAKOWA DO ATEN

O godzinie 16:00 spotykamy się na lotnisku w Krakowie – Balicach. Odprawa paszportowo- bagażowa. Odlot do Aten o godz. 18:10*. Lądowanie w Atenach o godz. 21:30. Transfer autokarem do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg (bez kolacji).

 

Dzień 2: DELFY, KALAMBAKA

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Delf, gdzie zobaczymy ruiny pogańskiego sanktuarium Apollina. Tu zgodnie z wierzeniami starożytnych Greków Pytie przepowiadały przyszłość. Następnie udamy się do hotelu zlokalizowanego w okolicach Kalambaki. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 3: METEORY

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Kalambaki, aby podziwiać słynne Meteory - klasztory greckie „zawieszone w chmurach” spośród których najstarsze powstały w IX w. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się już do hotelu zlokalizowanego na pięknym półwyspie Chalkidiki. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 4: REJS WZDŁUŻ PÓŁWYSPU ATOS, FILIPPI, KAVALA

Rano, po śniadaniu rejs statkiem wzdłuż Świętej Góry Atos zwanej też „Ogrodami Bogurodzicy”. Podczas rejsu zobaczymy panoramę ortodoksyjnych klasztorów. Popołudniu udamy się do Filippi. Nad rzeką Angistą msza święta w miejscu gdzie św. Paweł ochrzcił pierwszą Europejkę Lidię. Przejazd do Kavali, dawnego Neapoli, uroczego miasta portowego Macedonii. To tu św. Paweł zawitał jako pierwszy chrześcijanin przybyły do Europy. Wieczorem obiadokolacja w hotelu w ok. Kavali. Nocleg.

 

DZIEŃ 5: THESSALONIKI, WERIA

Rano, po śniadaniu przejazd do Thessalonik, gdzie zobaczymy Bazylikę św. Demetriusza - największy kościół Grecji, słynną Białą Wieże, Łuk Triumfalny Galeriusza, Rotundę. Przejedziemy do Werii (starożytna Berea), gdzie św. Paweł ukrył się przed Żydami z Salonik. Msza święta przy Ołtarzu Św. Pawła. Przejazd na nocleg na Riwierę Olimpijską. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 6:  TERMOPILE, ATENY

Rano, po śniadaniu wyruszymy w kierunku stolicy Grecji. Po drodze zatrzymamy się w Termopilach - miejscu słynnej bitwy z Persami. Następnie udamy się już do Aten, gdzie zobaczymy Stadion Olimpijski oraz Parlament, a także Katedrę św. Dionizego Aeropagity. Po zakończonym zwiedzaniu zakwaterowanie w hotelu w okol. Aten. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 7: ATENY, KORYNT

Rano, po śniadaniu zwiedzanie Aten. Zobaczymy Wzgórze Akropolu. Dotrzemy także na Wzgórze Aeropagu, skąd roztacza się piękny widok na Ateny i Wzgórze Akropolu. Następnie przejedziemy do Koryntu - miejsca, gdzie św. Paweł przebywał półtora roku. Mszę św. odprawimy w ruinach Koryntu, w pobliżu miejsca, gdzie nauczał Święty. Następnie udamy się na „wieczór grecki” (tj. poczęstunek + program muzyczno-taneczny), który odbędzie się w dzielnicy zlokalizowanej u stóp Akropolu. Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg.

 

Dzień 8:  POWRÓT DO KRAKOWA

Rano, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Złożenie bagaży. Czas wolny na odpoczynek, ostatnie zakupy. Około godz. 13:00 przejazd na lotnisko w Atenach. Wylot z Aten o godz. 16:05.* Przylot do Krakowa o godz. 17:25.* Zakończenie Pielgrzymki. 

 

Cena: 3 290 zł / os.
(kalkulacja dla grupy 46 osób)

 

ŚWIADCZENIA:

 • Przelot samolotem na trasie: Kraków – Ateny – Kraków (bagaż główny 23 kg + bagaż podręczny; opłaty lotniskowe);
 • Transfery komfortowym autokarem w Grecji;
 • 7 noclegów w hotelach 3***;
 • Wyżywienie 2 razy dziennie (7 śniadań, 5 obiadokolacji w hotelu + „wieczór grecki” w Atenach);
 • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: NNW (7 000 PLN) + KL (10 000 EUR) + choroby przewlekłe;
 • Opieka doświadczonego pilota,
 • Program w czasie Pielgrzymki,
 • Codzienna Msza św.
 • Podatek Vat.

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, obowiązkowych przewodników lokalnych, wjazdów do miast, słuchawek, taks klimatycznych, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny rejsu wokół półwyspu Atos – koszt około 120 euro/osoby;
 • napoi do obiadokolacji;
 • dodatkowych ubezpieczeń – od kosztów rezygnacji (140 zł / osobę – płatne w dniu zapisu);
 • dopłata do pokoju SGL (na zapytanie);
 • transferu z Parafii na lotnisko i z powrotem;
 • świadczeń nie wymienionych w ofercie.

 

ZAPISY:

Zapisy w zakrystii lub u ks. dra Marka Wrężla – proboszcza parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie - Mistrzejowicach. 31-621 Kraków, os. Bohaterów Września 33. Tel/fax 12 6450729.

Wpłata przy zapisie 500 zł/os.

 

 

ORGANIZATOR:

orlando travel

Biuro Podróży „ORLANDO TRAVEL” Sp. z o.o.
32-050 Skawina, ul. Ks. J. Popiełuszki 2D
Tel./Fax 12 276 24 39 wew. 23
Tel kom. +48 791 992 802
www.orlando.com.pl, www.pielgrzymki.pl

B.P. ORLANDO TRAVEL ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.
B.P. ORLANDO TRAVEL nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze.

 

WAŻNE! *Podane na programie godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Ponieważ wycenę programu przygotowujemy z dużym wyprzedzeniem czasowym względem jego realizacji, chcielibyśmy zwrócić uwagę, że w przypadku wzrostu kursu walut, wzrostu cen paliwa, opłat lotniskowych, itp. cena może ulec zmianie.

 

Zapisy w zakrystii lub u ks. dra Marka Wrężla – proboszcza parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie - Mistrzejowicach.
31-621 Kraków, os. Bohaterów Września 33. Tel/fax 12 6450729.