wielka-sobota-2019.jpg

Wspólnota Żywego Różańca działająca przy naszej parafii serdecznie zaprasza parafian w każdym wieku do wstąpienia w szeregi członków róż różańcowych

W każdym z sześciu objawień fatimskich w 1917 r. powtarza się prośba Maryi o modlitwę różańcową. A czy my dziś pamiętamy o tej prośbie Maryi?

Kochani!

Świat dziś tak bardzo potrzebuje modlitewnego wsparcia. Rozpoczęliśmy miesiąc maj. Miesiąc szczególnie poświęcony Maryi naszej Matce. Może w tym szczególnym miesiącu warto podjąć postanowienie i przypominając treść objawień fatimskich zacząć codziennie odmawiać różaniec. Może warto także czynnie włączyć się w życie naszej parafialnej wspólnoty, oraz złożyć Jezusowi i Jego Matce szczególny dar. Dar swojej obecności we wspólnocie Żywego Różańca, dar modlitwy i kontemplacji Bożych Tajemnic. Modlitwa różańcowa to „prawdziwa drabina do nieba”, i skuteczna broń w walce z szatanem. Systematyczności tej modlitwy uczy przynależność do wspólnoty Żywego Różańca, gdzie codziennie przez cały miesiąc każdy członek wspólnoty odmawia i rozważa jedną wyznaczoną przez zelatora danej Róży tajemnicę różańca.

Zapraszamy Siostro, Bracie podejmij wyzwanie i wyrusz z nami w niezwykłą podróż szlakiem różańcowych tajemnic. Spotkajmy się na różańcowym szlaku i otoczmy różańcem naszą parafie, nasze rodziny i nas samych. Przedstawmy przez ręce Maryi Jezusowi nasze dziękczynienia i prośby, nasze wzloty i upadki. Zawierzmy nasze rodziny, gdzie pełno spraw trudnych i po ludzku wydających się nie do rozwiązania. Zawierzmy także tych, którzy przeżywają kryzys wiary, może to nasi bliscy: współmałżonek, dzieci, wnuki aby Maryja pomogła im na nowo odkryć drogę wiary i przyprowadziła ich do Jezusa. Powierzmy w różańcu  trudy i radości każdego dnia. Zawierzmy dzieci i młodzież. Dajmy świadectwo i zachęcajmy innych do modlitwy na różańcu. Obecnie w naszej wspólnocie są 22 róże różańcowe po 20 osób każda, są 3 róże męskie i 17 róż kobiet, oraz 2 róże mieszane . Każda róża to wspólnota 20 osób odmawiających codziennie po 1 tajemnicy różańca to znaczy, że codziennie jest przez te osoby w sumie odmawiany cały różaniec Rozpoczęliśmy tworzyć 23 róże mieszaną pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Pokoju i 24 pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Rodzin brakuje jeszcze kilkanaście osób.

Obecnie w naszej wspólnocie są 22 róże różańcowe po 20 osób każda, są 3 róże męskie i 17 róż kobiet, oraz 2 róże mieszane . Każda róża to wspólnota 20 osób odmawiających codziennie po 1 tajemnicy różańca to znaczy, że codziennie jest przez te osoby w sumie odmawiany cały różaniec Rozpoczęliśmy  tworzyć 23 róże mieszaną pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Pokoju gdzie brakuje jeszcze  kilkanaście osób.

 

Opiekunem wspólnoty żywego Różańca jest Ks. dr Ryszard Barański

Spotykamy się w każdą pierwszą sobotę na Mszy świętej z nauką dla członków wspólnoty o godzinie 7.30 i bezpośrednio po niej na modlitwie różańcowej przed Najświętszym Sakramentem oraz w pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy świętej o godzinie 7.30 po której jest zmiana tajemnic różańcowych, prowadzimy także różaniec w każda czwartą i piątą środę miesiąca o godzinie 17.00. Zapisać można się w zakrystii, u księdza opiekuna, u zelatorki wspólnoty Stanisławy Zaprzelskiej - telefon kontaktowy 511-703-844 lub pisząc na adres poczty email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

Wszelkie informacje o wspólnocie można znaleźć na stronie naszej parafii: www.maryja-mistrzejowice.pl, w zakładce wspólnoty parafialne - Stowarzyszenie Żywego Różańca (tutaj).