wielka-sobota-2019.jpg

Wspólnota Żywego Różańca działająca przy naszej parafii serdecznie zaprasza parafian w każdym wieku do wstąpienia w szeregi członków róż różańcowych

W każdym z sześciu objawień fatimskich w 1917 r. powtarza się prośba Maryi o modlitwę różańcową. A czy my dziś pamiętamy o tej prośbie Maryi?

Wspólnota Żywego Różańca działająca przy naszej parafii serdecznie zaprasza parafian w każdym wieku do wstąpienia w szeregi członków róż różańcowych.

Kochani

 

Świat dziś tak bardzo potrzebuje modlitewnego wsparcia. Zbliżają się wakacje, jest to czas urlopów, wakacji, wyjazdów i wypoczynku. Będziemy podróżować, zwiedzać. Na wakacyjnych szlakach będziemy spotykać innych ludzi. Może jest to czas na nasze świadectwo wiary. Zabierzmy na czas wypoczynku z sobą różaniec. Odmawiajmy go, w górach, nad morzem, jeziorem, w lesie, zachęcajmy innych do jego odmawiania. Powierzmy Maryi nasze troski, zawierzmy się jej opiece. Wstąpmy do jej szkoły, bo różaniec to ratunek dla Polski i świata.

Czas lata to także dobry okres, na to by czynnie włączyć się w życie naszej parafialnej wspólnoty, oraz złożyć Jezusowi i Jego Matce szczególny dar. Dar swojej obecności we wspólnocie Żywego Różańca, dar modlitwy i kontemplacji Bożych Tajemnic. Modlitwa różańcowa to „prawdziwa drabina do nieba”, i skuteczna broń w walce z szatanem. Systematyczności tej modlitwy uczy przynależność do wspólnoty Żywego Różańca, gdzie codziennie przez cały miesiąc każdy członek wspólnoty odmawia i rozważa jedną wyznaczoną przez zelatora danej Róży tajemnicę różańca.

 

Zapraszamy Siostro, Bracie podejmij wyzwanie i wyrusz z nami w niezwykłą podróż szlakiem różańcowych tajemnic. Spotkajmy się na różańcowym szlaku i otoczmy różańcem naszą parafię, nasze rodziny i nas samych. Przedstawmy przez ręce Maryi Jezusowi nasze dziękczynienia i prośby, nasze wzloty i upadki. Zawierzmy nasze rodziny, gdzie pełno spraw trudnych i po ludzku wydających się nie do rozwiązania. Zawierzmy także tych, którzy przeżywają kryzys wiary, może to nasi bliscy: współmałżonek, dzieci, wnuki aby Maryja pomogła im na nowo odkryć drogę wiary i przyprowadziła ich do Jezusa. Powierzmy w różańcu  trudy i radości każdego dnia. Zawierzmy dzieci i młodzież. Dajmy świadectwo i zachęcajmy innych do modlitwy na różańcu.

 

Obecnie w naszej wspólnocie są 22 róże różańcowe po 20 osób każda, są 3 róże męskie i 17 róż kobiet, oraz 2 róże mieszane. Każda róża to wspólnota 20 osób odmawiających codziennie po 1 tajemnicy różańca to znaczy, że codziennie jest przez te osoby w sumie odmawiany cały różaniec Rozpoczęliśmy  tworzyć 23 róże mieszaną pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Pokoju i 24 pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Rodzin brakuje jeszcze kilkanaście osób.

 

Opiekunem wspólnoty żywego Różańca jest Ks. dr Ryszard Barański

Spotykamy się w każdą pierwszą sobotę na Mszy świętej z nauką dla członków wspólnoty o godzinie 7.30 i bezpośrednio po niej na modlitwie różańcowej przed Najświętszym Sakramentem oraz w pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy świętej o godzinie 7.30 po której jest zmiana tajemnic różańcowych, prowadzimy także różaniec w każda czwartą i piątą środę miesiąca o godzinie 17.00. Zapisać można się w zakrystii, u księdza opiekuna, u zelatorki wspólnoty Stanisławy Zaprzelskiej - telefon kontaktowy 511-703-844 lub pisząc na adres poczty email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

Wszelkie informacje o wspólnocie można znaleźć na stronie naszej parafii: www.maryja-mistrzejowice.pl, w zakładce wspólnoty parafialne - Stowarzyszenie Żywego Różańca (tutaj).