2.jpg

W 70 r. ur. bł. ks. Jerzego Popiełuszki - Duszpasterstwo Ludzi Pracy przy naszej parafii zaprasza na spotkanie dnia 15. X. 2015 (niedziela) o godz. 16.00 w ramach cyklu "Spotkań z Historią i Kulturą" nt. DROGI DO NIEPODLEGŁEJ.

Spotkanie odbędzie się w kaplicy z Panem redaktorem Piotrem Litką, który niestrudzenie prowadzi dziennikarskie śledztwo i poda nowe fakty w sprawie niewyjaśnionych do dziś śmierci kapłanów w tym bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Piotr LitkaPiotr Litka - dziennikarz, reporter, twórca filmów dokumentalnych. W październiku 2009 opublikował książkę "KSIĄDZ JERZY POPIEŁUSZKO. DNI, KTÓRE WSTRZĄSNĘŁY POLSKĄ", za którą otrzymał wyróżnienie FENIKS 2010. Publikacja ta była też nominowana w konkursie Książka Historyczna Roku 2010 i dotarła do finału - znajdując się w prestiżowej "dziesiątce" nominowanych (w kategorii: książka popularnonaukowa). Nominowany (wspólnie z Grzegorzem Głuszakiem) do nagrody GRAND PRESS 2010 w kategorii: reportaż telewizyjny.

Ponad rok po śmierci księdza Popiełuszki kilka osób z Białegostoku postanowiło w największej konspiracji ukryć relikwie – jak już wówczas sądzono – męczennika. To krew i wycinki narządów wewnętrznych pobrane podczas sekcji zwłok kapelana „Solidarności”. Blisko ćwierć wieku później z murów białostockiego sanktuarium zostaje wydobyta niewielka drewniana skrzynka.

 

 

 spotkania z historia 01