Numer 8-9 (138) - Sierpień-Wrzesień 2017

Jesteśmy koroną Maryi


Aktualny numer zawiera między innymi:

  • Zmiany duszpasterskie w naszej parafii

  • Święto Parafii 2017 – Odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Redakcja Miesięcznika „Ave!”

Justyna Cichańska, Mateusz Gas, Karol Handke, Monika Hyla, Angelika Jarosińska, Jarosław Klaś, Sebastian Lewicki, Janusz Pasik, Katarzyna Rusin, ks. Robert Kumela, Bartosz Owsianka

Fotografie:

Dominik Nowak


Współpraca:

ks. dr Marek Wrężel, ks. Marcin Meres, Sebastian Sitko, Katarzyna Owsianka

Zachęcamy do wyrażania opinii, pomysłów czy uwag dotyczących życia w naszej Parafii. Każdy parafianin może włączyć się w tworzenie Miesięcznika „Ave!”, aby ten przyczynił się do stworzenia jeszcze silniejszej wspólnoty parafialnej.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pnumer 01oczątki – jak to początki – bywają trudne. Mimo chęci i wielu pomysłów, które kłębiły się w głowach Katarzyny Rusin, Pawła Cichopka, ks. Wiesława Czubernata i mojej, brak doświadczenia utrudniał, a czasem wręcz uniemożliwiał ich realizację.

Pierwsze myśli o powołaniu do życia czasopisma parafialnego pojawiły się na początku 2004 r. Wzorem np. „Śladu” z parafii św. Maksymiliana, chcieliśmy, abyi u nas istniała gazeta, która mogłaby poruszać tematy związane z naszą wspólnotą, naszą lokalną społecznością. Nadrzędnym celem było zbudowanie głębszej więzi między parafianami, a także przełamanie bariery anonimowości, która tak łatwo buduje się na ogromnych miejskich parafiach.

Aby parafianie mogli dowiedzieć się co istotnego dzieje się aktualnie w naszej wspólnocie, wymienić się swoimi opiniami i doświadczeniami na forum czytelników, a także poznać bliżej duszpasterzy i siostry zakonne.