Numer 6-7 (137) - Czerwiec-Lipiec 2017

Serce Jezusa, zmiłuj się nad nami


Aktualny numer zawiera między innymi:

  • Zaproszenie na odpust parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy

  • Nabożeństwa fatimskie – 100 rocznica objawień

Redakcja Miesięcznika „Ave!”

Justyna Cichańska, Mateusz Gas, Karol Handke, Monika Hyla, Angelika Jarosińska, Jarosław Klaś, Sebastian Lewicki, Janusz Pasik, Katarzyna Rusin, ks. Robert Kumela, Bartosz Owsianka

Fotografie:

Dominik Nowak


Współpraca:

ks. dr Marek Wrężel, ks. Marcin Meres, Sebastian Sitko, Katarzyna Owsianka

Zachęcamy do wyrażania opinii, pomysłów czy uwag dotyczących życia w naszej Parafii. Każdy parafianin może włączyć się w tworzenie Miesięcznika „Ave!”, aby ten przyczynił się do stworzenia jeszcze silniejszej wspólnoty parafialnej.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pnumer 01oczątki – jak to początki – bywają trudne. Mimo chęci i wielu pomysłów, które kłębiły się w głowach Katarzyny Rusin, Pawła Cichopka, ks. Wiesława Czubernata i mojej, brak doświadczenia utrudniał, a czasem wręcz uniemożliwiał ich realizację.

Pierwsze myśli o powołaniu do życia czasopisma parafialnego pojawiły się na początku 2004 r. Wzorem np. „Śladu” z parafii św. Maksymiliana, chcieliśmy, abyi u nas istniała gazeta, która mogłaby poruszać tematy związane z naszą wspólnotą, naszą lokalną społecznością. Nadrzędnym celem było zbudowanie głębszej więzi między parafianami, a także przełamanie bariery anonimowości, która tak łatwo buduje się na ogromnych miejskich parafiach.

Aby parafianie mogli dowiedzieć się co istotnego dzieje się aktualnie w naszej wspólnocie, wymienić się swoimi opiniami i doświadczeniami na forum czytelników, a także poznać bliżej duszpasterzy i siostry zakonne.