W celu zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób przyjmujących Komunię św. nasi kapłani udzielają Jej w maseczkach, po wcześniejszym dodatkowym i publicznym zdezynfekowaniu rąk.

Od dzisiaj w kościele może być zajęta połowa miejsc. Nie wlicza się do tego zaszczepionych. Na zewnątrz – bez limitu (przy zachowaniu 1,5 m odstępu lub maseczka).


 Przypominamy, że nie obowiązuje dyspensa
od obowiązku niedzielnego i świątecznego udziału we Mszy św.
 

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Uroczyste poświęcenie pojazdów będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 900, 1200 i 1630. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.

W poniedziałek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to także dzień imienin s. Anny Krzysztof i s. Anny Budzowskiej, którym składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień ich zakonnej posługi.

We wtorek – podczas Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji misji, a szczególnie za o. Zdzisława Grada – misjonarza na Madagaskarze oraz ks. Piotra Pawlusa – misjonarza w Tanzanii, których posługę nasza parafia objęła swoim patronatem.

W środę – zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 1700 różaniec, o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.  

W czwartek – po Mszy św. wieczornej modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

W piątek Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.

Przypominamy, że do końca sierpnia w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 1330 oraz w kaplicy Mszy św. dla dzieci o godz. 1200. W dni powszednie spowiedź św. wieczorem jest 20 minut przed Mszą św. Kancelaria popołudniowa do końca sierpniu jest czynna od godz. 1700 do 1800. Rano kancelaria jest czynna normalnie.