Dzisiaj kończą się w Krakowie Światowe Dni Młodzieży. Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali i nadal pracują nad ich sprawnym przebiegiem. Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 89 i 144 oraz naszym rodzinom za przyjęcie i ugoszczenie blisko tysiąca pielgrzymów. Większość z nich opuści naszą parafie dzisiaj wieczorem.

Porządek Mszy św. w dniu dzisiejszym nie ulegnie zmianie. Przypominamy, że do końca sierpnia w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 1330 oraz w kaplicy Mszy św. dla dzieci o godz. 1200. Chrzty w sierpniu będą udzielane w drugą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 1200.

We wtorek – zapraszamy na kolejne nabożeństwo w intencji małżeństw. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1830. Nabożeństwo zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem tych małżonków, którzy w danym miesiącu przeżywają dowolną rocznicę swojego ślubu. Zatem w najbliższy wtorek zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa szczególnie małżeństwa, które miały ślub w sierpniu.

W środę – zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 1700 różaniec, o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy, a po niej Msza św.

W I czwartek - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana. Po Mszy św. wieczornej będzie można uczcić Relikwie Krwi św. Jana Pawła II poprzez ich ucałowanie. Potem będzie „Godzina święta”.

W I piątek - spowiedź św. rano od 630 do 800, po południu od 1700 do 1900. Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500. W czasie wakacji nie ma Mszy św. dla dzieci o godz. 1700.

W I sobotę - święto Przemienienia Pańskiego. O godz. 730 Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. adoracja pierwszosobotnia oraz w intencji dzieci nienarodzonych do godz. 915. Wyjazd do chorych od godz. 900.

Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu umacniając wspólnotę naszej parafii pamiętali w modlitwie o mieszkańcach bloku nr 3 z os. Piastów. W nadchodzącym tygodniu prosimy parafian o modlitwę za mieszkańców bloku nr 4 z os. Piastów.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:

  • śp. Mariana Gurbę                              lat 80
  • śp. Wiesława Barana                          lat 53

Módlmy się o ich wieczne zbawienie…