Dzisiaj przypada 13 dzień sierpnia, a zatem pamiątka 100. rocznicy kolejnego objawienia Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się o godz. 1930. Kazanie na nabożeństwie fatimskim wygłosi ks. Adam Podbiera - prob. par. św. Józefa na os. Kalinowym..

W poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

We wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto obowiązkowe, dlatego Msze św. są jak w każdą niedzielę. Poświęcenie ziół i kwiatów na wszystkich Mszach św.

W środę – zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 1700 różaniec, o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy, a po niej Msza św.

W czwartek – święto św. Jacka, kapłana, patrona naszej archidiecezji i miasta Krakowa. Po Mszy św. wieczornej modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

W piątek – Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.

Przypominamy, że do końca sierpnia w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 1330 oraz w kaplicy Mszy św. dla dzieci o godz. 1200. W dni powszednie spowiedź św. wieczorem będzie 20 minut przed Mszą św. Także kancelaria popołudniowa będzie czynna od godz. 1700 do 1800. Rano kancelaria będzie czynna normalnie.

Chrzty w sierpniu będą udzielane dzisiaj na Mszy św. o godz. 1200.

Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu umacniając wspólnotę naszej parafii pamiętali w modlitwie o mieszkańcach bloku nr 68 z os. Piastów. W nadchodzącym tygodniu prosimy parafian o modlitwę za mieszkańców bloku nr 2 z os. Mistrzejowice.

W tym miesiącu mamy do zapłacenia czwartą ratę za nowe ławki pod ścianami kościoła oraz zabudowany konfesjonał. Poza tym kontynuowany jest kolejny etap budowy parkingu powyżej kościoła. W związku z tym składkę w następną niedzielę, przeznaczamy na inwestycje parafialne oraz na sprzątanie naszej świątyni. Już teraz serdecznie Wam dziękujemy za zrozumienie i za każdy dar serca. „Bóg zapłać”.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:

  • śp. Jana Bartłomowicza         lat 72  
  • śp. Jana Nowaka                   lat 53

Módlmy się o ich wieczne zbawienie…