Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1630. Po nich będzie Msza św.

W środę – zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 1700 różaniec, o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.

W czwartek – święto Katedry św. Piotra, Apostoła. Po Mszy św. wieczornej modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

W piątekMsza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1700; dla dorosłych o 1745 oraz dla młodzieży o godz. 1915.

W przyszła niedzielę gościć będziemy o. Zbigniewa Grada – misjonarza, którego pracę pasterską nasza parafia objęła swoim patronatem. Więcej informacji tutaj.

Także w przyszłą niedzielę o godz. 1800 w ramach spotkań „Drogi do Niepodległej” będziemy gościć w naszej parafii Pana prof. Włodzimierza Suleja, którzy przybliży nam postać Marszałka Józefa Piłsudzkiego. Zapraszamy. Szczegóły tutaj.

Z racji ferii szkolnych dzisiaj nie będzie Mszy św. dla dzieci w kaplicy. Dzieci zapraszamy do kaplicy ponownie po feriach czyli 25 II.

Jutro wyjazd młodzieży na ferie do Piwnicznej Zdrój. Zbiórka o 1000 na Dworcu PKP na peronie I, lub o 900 przy kościele.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje parafialne oraz na sprzątanie kościoła. Dziękujemy także wszystkim, którzy w minionym tygodniu umacniając wspólnotę naszej parafii pamiętali w modlitwie o mieszkańcach bloku nr 1j z os. Bohaterów Września. W nadchodzącym tygodniu prosimy parafian o modlitwę za mieszkańców bloku nr 2 z os. Bohaterów Września.

Decyzją ks. abp. Marka Jędraszewskiego składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

Zachęcamy, aby przyjeżdżając na niedzielną Mszę św. korzystać do parkowania z utwardzonego terenu przyszłego parkingu, który znajduje się powyżej kościoła. Tymczasowy wjazd jest od strony ul. Próchnika.

Zapraszamy do udziału w konkursie na własnoręcznie wykonaną, najpiękniejszą palmę wielkanocną. Konkurs będzie w dwóch kategoriach: palmy małe (do 1,5 m.) oraz palmy duże (powyżej 1,5 m.). Wyłonienie zwycięzców w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 1200. Dla każdej kategorii przewidziano cenne nagrody.

Rekolekcje dla osób w niesakramentalnych związkach odbędą się w dniach 26-28 II o godz. 1900 w kościele na Wzgórzach Krzesławickich.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do odwiedzania strony internetowej naszej parafii www.maryja-mistrzejowice.pl.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:

  • śp. Kazimierza Klubę              lat 59
  • śp. Janinę Szczurek                lat 82
  • śp. Pelagię Szaro                    lat 81

Módlmy się o ich wieczne zbawienie…