We wtorek – zapraszamy na nabożeństwo w intencji małżeństw. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1830, która jest odprawiana tylko w intencji jubilatów jako Msza św. zbiorowa. Nabożeństwo kończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem tych małżonków, którzy w danym miesiącu przeżywają dowolną rocznicę swojego ślubu. Zatem w najbliższy wtorek zapraszamy na Mszę św. oraz do błogosławieństwa szczególnie małżeństwa, które miały ślub w styczniu.

W środę – zapraszamy na całodzienną adorację Najśw. Sakramentu. O godz. 1700 różaniec, o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy, a po niej Msza św.

W czwartek – po Mszy św. wieczornej modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Na godz. 2000 zapraszamy wszystkich do kaplicy na pełną uwielbienia modlitwę WIECZERNIKA, którą prowadzą ludzie młodzi duchem.

W piątekMsza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500. Po Mszy św. wieczornej będzie opłatek dla wspólnot: Żywego Różańca, Koła Radia Maryja, Adoratorek Krwi Chrystusa oraz Grupy modlitewnej Ojca Pio.

W sobotę – zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo uzdrowienia, które poprowadzi ks. Jan Reczek. Początek o godz. 1500. Skorzystajmy z tego niezwykłego daru Bożej łaski.

Osoby pragnące pogłębić swoją wiarę lub poszerzyć swoją wiedzę religijną zapraszamy w sobotę 19 I na spotkanie Studium Apostolstwa Świeckich. Adresowane jest ono do osób w każdym wieku. W programie jest Msza św., film, dwa wykłady i poczęstunek. Początek o godz. 900 w kaplicy.

Z racji ferii szkolnych dzisiaj i w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. dla dzieci w kaplicy o godz. 1200. Dzieci zapraszamy do kaplicy ponownie po feriach czyli 27 I.

Odpowiadając na liczne prośby parafian planujemy w tym miesiącu zamontować w kościele dwa nowe rzutniki, po obu stronach ołtarza, aby ułatwić wszystkim korzystanie z wyświetlanego tekstu. W związku z tym składkę w następną niedzielę, przeznaczamy na inwestycje parafialne oraz na sprzątanie naszej świątyni. Już teraz serdecznie Wam dziękujemy za zrozumienie i za każdy dar serca. „Bóg zapłać”.  

Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu umacniając wspólnotę naszej parafii pamiętali w modlitwie o mieszkańcach bloku nr 59 z os. Bohaterów Września. W nadchodzącym tygodniu prosimy parafian o modlitwę za mieszkańców bloku nr 60 z os. Bohaterów Września.

Kontynuujemy wizytę duszpasterską – kolędę, która jest spotkaniem pasterza z wiernymi, w myśl słów Chrystusa: „Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje” (Mt 10,40). Kapłan przychodzi do naszych domów z Bożym błogosławieństwem, aby wspólnie się modlić oraz błogosławić dom i jego mieszkańców. Dlatego starajmy się odpowiednio do tego spotkania przygotować. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości obecna była cała rodzina. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na którym stoi krzyż, świece oraz woda święcona z kropidłem. Dzieci powinny posiadać zeszyty lub ćwiczenia z religii. (Woda święcona jest wystawiona w przedsionku kościoła).

W celu ułatwienia naszych kolędowych spotkań ministranci kilka dni wcześniej przyniosą zawiadomienie o dacie i przybliżonej porze dnia wizyty duszpasterskiej. W razie przeszkód można umówić się na wizytę w innym terminie, bowiem kolęda jest także okazją do dawania przez parafian świadectwa o własnej wierze i o przynależności do parafii. Szczegółowy przebieg kolędy można zabrać z zakrystii. Znajduje się on także w gablotce oraz na stronie internetowej naszej parafii www.maryja-mistrzejowice.pl (tutaj).

Z racji kolędy do końca stycznia w dni powszednie spowiedź św. wieczorem będzie 20 minut przed Mszą św.

Właścicieli szopek bożonarodzeniowych, które brały udział w konkursie, prosimy o odbieranie swoich prac. Zdjęcia można oglądać w galerii.

Do rąk parafian oddajemy styczniowe wydanie miesięcznika Ave! A w nim:

  • fotogalerie z konkursów bożonarodzeniowych;
  • wywiad z koordynatorem wydarzenia „Panama w Krakowie”;
  • zaproszenie do uczestnictwa w spotkaniach wspólnoty Żywego Różańca
  • list naszego misjonarza z Madagaskaru oraz dodatek gratis! - kalendarz ścienny na 2019 rok!

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:

  • śp. Emilię Jurkiewicz                        lat 91  
  • śp. Irenę Janda                                 lat 65
  • śp. Annę Wiśniowską                       lat 57

Módlmy się o ich wieczne zbawienie…