Drukuj
Kategoria: Parafia
Odsłony: 16411

05.11.1989 r.
Poświęcenie placu przez J. Em. Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego.

15.08.1990 r.
Dekret erygujący parafię p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy obejmującej os. Bohaterów Września, os. Piastów, os. Mistrzejowice Nowe i Mistrzejowice Wieś.

17.06.1991 r.
Rozpoczęcie budowy.

 


24.11.1991 r.
Wmurowanie kamienia węgielnego w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
przez J. Em. Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego.

 



24.12.1991 r.

Msza Św. Pasterska, którą odprawił w nowo budowanym kościele J. Em. Ks. Kardynał Franciszek Macharski Metropolita Krakowski.

20.11.1994 r.
Poświęcenie kościoła przez J. Em. Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego.

27.04.1996
Poświęcenie krzyża misyjnego

 

25.06.1994 r.
Poświęcenie zabytkowego ołtarza, przekazanego z kościoła Św. Wojciecha z Rynku Głównego w Krakowie
przez J. Em. Ks. Biskupa Stanisława Smoleńskiego.

posw-obr-bpsmolenski19940625

01.05.1996 r.
Uroczysta Konsekracja Kościoła dokonana przez J. Em. Ks. Biskupa Stanisława Smoleńskiego.



2001 r.
Wizytacja Kościoła dokonana przez J. Em. Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego.